Grundläggande säljutbildning, 3 dagar

Vill du ha den bästa säljorganisationen i din bransch? Här på Nercia använder vi våra konsulters erfarenhet av egen försäljning och försäljningsledning till att utbilda dina säljare, säljchefer och säljorganisationer.
Vårt löfte till er är mer kompetenta och motiverade säljare som förstår och hantera sina utmaningarna inom hantverket försäljning.
I vårt utbud kommer ni finna träningar som kommer ge era säljare rätt kompetens och medvetenhet för att lyckas än bättre på sin marknad.
Vi ger dem säljmetodik med färdiga verktyg och praktisk träning redan under utbildningen. Efter utbildningen får alla en personlig handlingsplan och vår konsult ger feedback och tips till chefen.

Säljare och konsulter som vill lyfta sitt kundmöte till nya nivåer
3 dagar med teori, korta föreläsningar och praktisk träning för att skapa maximal nytta ute hos kunden.

Innehåll

  • Er säljprocess
  • Rådgivande försäljning: säljprocessen för besöksförsäljning
  • Skapa givande relationer med din kund
  • Kundnytta är det som kunden köper
  • Att tydliggöra och förenkla lösningen för din kund

Intresseanmälan

Information & blanketter

 Grundläggande säljutbildning 3 dagar

Nästa utbildningsstart

2012-09-20 i Örebro

Utbildningsdagar

Torsdagarna 20, 27/9 samt 4/10

Omfång

3 dagar

Pris

9.995kr inkl. material, lunch,

Ansvarig projektledare

Johan Stunz
E-post: johan@nercia.se
Telefon: 019-20 67 01,
070-399 03 00

Mattias Söderman
E-post: mattias@nercia.se
Telefon: 019-20 67 24,
076-845 94 07

Jakob Nilsson
E-post: jakob@nercia.se
Telefon: 019-20 67 07,
076-805 94 06

Mikael Zuaw
E-post: mikael.zuaw@nercia.se
Telefon: 076-805 91 40